Google офіційно представила Android 5.0 Lollipop – велике оновлення ОС

Після тривалого періоду тестування і попередніх демонстрацій Google, нарешті, офіційно оголосила про вихід фінальної версії Android L, останньої версії найвідомішої мобільної операційної системи.

Lollipop-Forest1-671x377

Nexus-Family-671x345

Як і передбачалося, фінальна версія новітньої мобільної ОС Google позначається як Android 5.0 Lollipop. Вона дебютує на трьох нових пристроях в рамках лінійки Nexus: смартфоні Nexus 6, планшеті Nexus 9 і медіаплеєрі для потокового медіа Nexus Player. Крім того, в найближчі кілька тижнів фінальна версія оновлення Android 5.0 буде розгорнута на всіх сумісних пристроях, в числі яких називаються Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10 і пристрої програми Google Play Edition.

Більшість найбільш помітних нових можливостей Lollipop полягають у формі візуальний поліпшень і змін користувацького інтерфейсу, обумовлених переходом на нову філософію дизайну – Material Design. Платформа відрізняється новою, більш плавною анімацією, роль якої збільшилася з переходом на Material Design, і переробленим меню багатозадачності, додані нові способи взаємодії за допомогою голосу. Користувацький інтерфейс став чистішим, яснішим, отримав ілюзію глибини, в той час як кольори стали більш насиченими і виразними. Багато тенденцій, які задає Material Design, можна простежити в останніх оновленнях додатків Google, наприклад, Google+. В цілому, філософія дизайну Material Design розроблена з метою уніфікації зовнішнього вигляду і відчуттів від взаємодії з програмною платформою на широкому спектрі пристроїв незалежно від форм-фактора, будь то смартфон, планшет, медіаплеєр або що-небудь ще.

Крім істотних візуальних змін, Lollipop приносить більше 5000 нових API для розробників, що в свою чергу має забезпечити більш послідовний і повний досвід взаємодії при перемиканні між декількома Android-пристроями різних форм-факторів. Компанія Google запевняє, що такі речі, як фотографії, музичні композиції, додатки і останні пошукові запити можуть легко синхронізуватися між різними Android-пристроями.

Серед інших цікавих змін варто відзначити нові можливості з налаштування сповіщень, а також спеціальний режим енергозбереження Battery Saver, підтримку роботи з декількома обліковими записами в смартфонах, особливий режим гостя, а також нові засоби захисту пристрою через безпечні Bluetooth-з’єднання.

Вихід Android 5.0 Lollipop є значущою подією для Google – це найістотніше візуальне оновлення Android з моменту виходу версії 4.0 Ice Cream Sandwich в 2011 році, і разом з нею пошуковий гігант закладає фундамент для подальшого стабільного зростання своєї програмної платформи і її виходу за межі сегментів смартфонів і планшетів. Компанія Google позиціонує Android в якості ПО майбутнього і бачить її в якості програмної платформи кожного пристрою з підключенням до мережі, з якими ми взаємодіємо. Lollipop – це тільки перший крок до досягнення цієї амбітної мети.